Przejdź do głównej zawartości strony
Środa / 16:45-17:20
Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13
zapisz się

Pląsy a nie dąsy, czyli umuzykalniające zabawy ruchowe do muzyki klasycznej to ukłon w stronę naturalnej dziecięcej i zdrowej potrzeby ruchu. To wszystko co dzieci lubią najbardziej: zabawa, bajkowa przygoda i ruch, mądrze ukierunkowane na rozwój percepcji i zdolności muzycznych, na budowanie poczucia estetyki i na zdrowie najmłodszych.

Zajęcia jednocześnie aktywnie wspierają również tzw. osłuchiwanie się dzieci z muzyką klasyczną, dając pewność, że w ten sposób poznane utwory będą w przyszłości budziły w małych melomanach pozytywne odczucia 🙂 „Jeśli chcemy, by dzisiejsze przedszkolaki i uczniowie umieli w przyszłości być odbiorcami ambitnej i trudniejszej muzyki, to trzeba o to zadbać w czasie największej plastyczności mózgu. Mając jedynie kontakt z tzw. muzyką popularną, mózgi dzieci nie będą miały okazji, by nauczyć się wyszukiwania i rozpoznawania struktur w bardziej złożonych utworach. Nie potrafiąc tego, nigdy nie nauczą się dostrzegać piękna ukrytego w muzyce największych kompozytorów.” – Marzena Żylińska „Muzyka w mózgu” 2013 CENSA.

Za wartość merytoryczną i realizację warsztatów odpowiada ich pomysłodawczyni Sylwia Karczewska – mgr sztuki, absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Instrumentalnym o specjalności: fortepian, była studentka Muzykologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pedagog z 28-letnim doświadczeniem kryjący się pod pseudonimem „Czarodziejka Muzyka”. Jest certyfikowanym pedagogiem, który cytując Janusza Korczaka: nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje. Niezwykła kreatywność oraz niesamowite wręcz „korczakowskie” podejście Pani Sylwii Karczewskiej do dzieci gwarantują wysoką jakość realizacji oferty. Jednocześnie dając pewność, że będzie to w pełni wartościowe i profesjonalne wydarzenie powstałe z myślą o dzieciach i wynikające z szczerej troski o nie.

Warunkiem rozpoczęcia zajęć jest zebranie się minimalnej ilości osób w grupie.

Dni tygodnia Godziny Grupy wiekowe Opłata
Środa
16:45 - 17:20 dzieci 4-7 lat
100 zł/m-c

Sylwia Karczewska

absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Instrumentalnym o specjalności: fortepian, była studentka Muzykologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pedagog z 28 letnim doświadczeniem kryjący się pod pseudonimem "Czarodziejka Muzyka." Jest certyfikowanym nauczycielem Metody Bajkowskiej ( interdyscyplinarne nauczanie muzyki przy pomocy plastyki, teatru, personifikacji, a przede wszystkim zabawy ). Twórczyni Kursu video dla nauczycieli nauki gry na fortepianie - jak uczyć dzieci w wieku 4 - 7 lat metodą Lidii Bajkowskiej.
Przez 8 lat uczyła gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej w Kościanie. We współpracy z Szamotulski Ośrodkiem Kultury z sukcesem przybliżała dzieciom barwny świat muzyki i sztuki podczas dwóch cykli Niedzielnych Poranków Muzycznych ( 12 koncertów edukacyjnych opartych na dialogu dla dzieci od 3 roku życia) będąc jednocześnie ich autorką, pomysłodawczynią i głównym wykonawcą. Przez ostatnią dekadę zrealizowała dziesiątki autorskich propozycji edukacyjnych, w których spełniała się zarówno jako artysta jak i pedagog: wakacyjne warsztaty dla dzieci pt. Spotkanie z Czarodziejką Muzyką – czyli nauka gry na pianinie za pomocą muzycznych bajek; Jak się czesał Chopin? – czyli warsztaty muzyczne na wesoło, a w nich: ciekawostki, anegdoty, żarty i niesamowite historie z krainy muzyki, a także teleturniej „Jaka to melodia?” i nauka gry na byle czym; Mali Mozarci, czyli muzyczne misje z przygodami; Bajka o Instrumentach Muzycznych; Pląsy a nie dąsy, czyli zabawy ruchowe przy muzyce klasycznej; Zaczarowane Pianino, czyli bajkowe warsztaty muzyczne z elementami gry na pianinie; Brzdące do Muzyki ćwiczące; Poszukiwania Muzycznego Skarbu, czyli warsztaty pirackie; Teatr Marzeń Czarodziejki Muzyki i wiele, wiele innych...a wszystkie według własnych oryginalnych pomysłów i w oparciu o interdyscyplinarną naukę przez zabawę.

Za zajęcia stałe możesz zapłacić:

  • przelewem – wpłat za zajęcia należy dokonywać na numer rachunku bankowego: Bank Pekao S.A 65 1240 1082 1111 0010 3160 4333
  • blikiem lub przez PayU – logując się na swoje konto w strefie zajęć i klikając przycisk „więcej” znajdujący się przy kursie. Zobaczysz wtedy harmonogram opłat.
  • w kasie Domu Kultury na ul. Dąbrowszczaków 2 i w Pałacyku Konopackiego.

Formularz zwrotu za zajęcia

Jesteśmy Ci coś winni? Wypełnij formularz zwrotu za zajęcia.

Formularz zwrotu