Przejdź do głównej zawartości strony

Nie ma jak w domu kultury!

Dom Kultury „Praga” istnieje od 2002 roku. Edukujemy tu poprzez sztukę, realizujemy działania artystyczne i społeczne, także o znaczeniu integracyjnym. Szukamy profesjonalnych i kreatywnych sposobów na rozwój naszych podopiecznych, również tych z niepełnosprawnościami. Stawiamy na lokalność, wspieranie oddolnych inicjatyw, budowanie praskiej tożsamości i tworzenie więzi z mieszkańcami. Aktywnie współpracujemy z instytucjami i organizacjami pozarządowymi, współtworząc życie kulturalne dzielnicy.

Myśl przewodnia „Nie ma jak w domu kultury” przyświeca każdemu naszemu działaniu, chcemy tworzyć przyjazną, otwartą przestrzeń dla każdego mieszkańca (nie tylko) Pragi, niezależnie od wieku.

Oferta DK „Praga” to około 100 różnorodnych zajęć artystycznych dla osób w każdym wieku, a także wydarzenia cykliczne i okazjonalne, m.in. koncerty, spektakle, warsztaty, spotkania, potańcówki itd.

Obecnie dysponujemy czterema siedzibami. Pierwsza znajduje się przy ul. Dąbrowszczaków 2 w kamienicy, którą wybudowano w latach ‘50. Jesteśmy też inicjatorem i organizatorem społecznego Praskiego Ogródka Sąsiedzkiego (al. Solidarności 55). W okresie letnim organizujemy również wydarzenia w Muszli Koncertowej w Parku Praskim. W 2021 roku po wieloletniej rewitalizacji został przekazany Domowi Kultury „Praga” Pałacyk Konopackiego zwany Pałacykiem Kultury Praga. „Konopacyk” posiada nowocześnie zaprojektowane wnętrza i wyposażenie. Zapraszamy na ulicę Strzelecką 11/13.

MISJA

Dom Kultury Praga łączy animację kulturalną z lokalnymi działaniami społecznymi. Zapewniamy szeroki dostęp do wysokojakościowej oferty kulturalnej i edukacyjnej. Rozwijamy kompetencje twórcze i odbiorcze w sposób, który wzmacnia relacje społeczne.

WIZJA

Dom Kultury Praga jest przestrzenią animacji kulturalnej i lokalnych spraw społecznych. Głównymi osiami naszego działania są: budowanie pogłębionych relacji ze społecznością, dostarczanie wartościowej, jakościowej oferty kulturalnej oraz tworzenie takiej atmosfery, która sprzyja odkrywaniu i doświadczaniu różnorodnych aspektów kultury i sztuki. Jesteśmy inicjatorami kulturalnych wydarzeń. Obserwujemy trendy, aby móc oferować odbiorcom i odbiorczyniom doświadczanie nowych rzeczy.

Jako instytucja znajdująca się na obszarze rewitalizacji wzmacniamy pozytywne i zmniejszamy negatywne skutki procesów rewitalizacyjnych.

Jesteśmy widoczną i rozpoznawalną marką w dzielnicy i w mieście.

NASZE MIEJSCA

KONTAKT

Jeżeli chcesz się z nami skontaktować – przejdź do podstrony, na której zgromadziliśmy wszystkie potrzebne informacje.

Wynajem pomieszczeń i sprzętu

Szczegółowe informacje na temat możliwości wynajmu pomieszczeń w budynkach Domu Kultury „Praga” oraz posiadanego przez nas sprzętu audio i vido zebraliśmy na specjalnej podstronie.