Przejdź do głównej zawartości strony
Środa / 16:00-17:30
Dom Kultury Praga, ul. Dąbrowszczaków 2
zapisz się

Komiks to nie tylko kolorowe pisemka z przygodami dla dzieci, to cały język, którego opanowanie pozwala nam lepiej rozumieć film, literaturę, sztukę i teatr, (bo po części z każdej z tych dziedzin na swój sposób korzysta).

Kurs prowadzony jest dwutorowo:
Na każdych zajęciach uczestnicy dostają zadanie służące pogłębieniu wiedzy i umiejętności praktycznych, jednocześnie każdy pracuje w indywidualnym trybie – więc niektórzy będą przez kilka tygodni pracować nad jedną formą komiksową, inni ćwiczyć anatomię, jeszcze inni pracować nad scenariuszami, zależnie od własnego trybu pracy, umiejętności i upodobań.

Kurs obejmuje następujące zagadnienia:
Anatomia; prowadzenie czytelnej narracji; tworzenie ilustracji, paska komiksowego, krótkiej formy; pisanie scenariusza; tworzenie storyboardu; dobieranie właściwego stylu rysunkowego do sytuacji; kompozycja w rysunku; posługiwanie się różnymi ołówkami, kolorem; redakcja i korekta; ekonomia czasu (jak dobrze rozplanować czas pracy, jak efektywnie pracować w danych widełkach czasowych), world building, przekazywanie emocji w historii, budowanie wiarygodnych postaci, komiks dokumentalny.

W trakcie roku przygotowywane są małe wystawy i publikacje prac.
Wyniesione z zajęć umiejętności przydadzą się w szkole – w pisaniu czytelnych i interesujących wypracowań, przygotowywaniu estetycznych plakatów i prezentacji – jak i ogólnie pozwolą rozwinąć krytyczne myślenie i wrażliwość na otaczający nas świat.

Warunkiem rozpoczęcia zajęć jest zebranie się minimalnej ilości osób w grupie.

Dni tygodnia Godziny Grupy wiekowe Opłata
Środa
16:00 - 17:30 dzieci i młodzież 9-14 lat
130 zł/m-c

Daniel Chmielewski

[1983], scenarzysta i rysownik komiksów oraz autor książek dla dzieci.
Twórca komiksów naukowych i dydaktycznych („Przygotowanie psychologiczne w piłce nożnej” — z Łukaszem Smolarowem i Pawłem Habratem, „Czarne fale. Jak radzić sobie z depresją” — scenariusz: Katarzyna Szaulińska, segment „Kacper” w antologii „Przerysowani, komiksowe opowieści o narkotykach”), jak również adaptacji literatury.
W 2018 roku ukazała się jego pełnometrażowa adaptacja powieści Olgi Tokarczuk „Anna In w grobowcach świata” pt. „Ja, Nina Szubur”, a w 2023 adaptacja „Antygony” Sofoklesa w ramach międzynarodowego projektu instytutów teatralnych w Polsce, Słowenii i Słowacji. „Podgląd” z jego scenariuszem i rysunkami Marcina Podolca został wydany we Francji pod tytułem „Voyeurs”, a „W głowie tłumaczy”, napisany przez tłumacza Tomasza Pindla i współrysowany m. in. z Jackiem Świdzińskim, w Niemczech ukazał się jako „Im Kopf der Übersetzerin”.
We współpracy z ilustratorem Maciejem Łazowskim wydał książkę dla przedszkolaków „Burze kuchenne i bestie bezsenne”, a z malarką Magdą Rucińską „Miasto Złotej”, która znalazła się na pokonkursowej liście bis Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY.
Od wielu lat prowadzi stałe zajęcia, cykle i pojedyncze warsztaty z narracji komiksowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie całego kraju.

Za zajęcia stałe możesz zapłacić:

  • przelewem – wpłat za zajęcia należy dokonywać na numer rachunku bankowego: Bank Pekao S.A 65 1240 1082 1111 0010 3160 4333
  • blikiem lub przez PayU – logując się na swoje konto w strefie zajęć i klikając przycisk „więcej” znajdujący się przy kursie. Zobaczysz wtedy harmonogram opłat.
  • w kasie Domu Kultury na ul. Dąbrowszczaków 2 i w Pałacyku Konopackiego.

Formularz zwrotu za zajęcia

Jesteśmy Ci coś winni? Wypełnij formularz zwrotu za zajęcia.

Formularz zwrotu