Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na wernisaż wystawy 13 sierpnia o 18:00.

Zapraszam do współudziału w projekcie Wcielenie i Bycie. Fotograficzne impresje z wycieczek do Puszczy Kampinoskiej oraz Puszczy Białowieskiej.

Ludzie nieustannie wciąż próbują uciec od napięcia miasta, uwolnić się od obciążeń i presji oraz zaznać spokoju i wyciszenia. Odpocząć. Las, jako niezwykłe środowisko, znakomicie nadaje się do realizacji tego celu. Las może być metaforą rzeczywistości, asocjacyjnym obrazem samego życia, w którym wystarczy po prostu Wcielić się i Być. Ważne jest, aby nadal być… Aby ożywić siebie – tak jak ożywia się las…

Las jest miejscem, do którego cały czas chce się przychodzić, które nieustannie się zmienia i zarazem trwa. Jest miejscem, które pomaga wzrastać Wolnemu Człowiekowi i Człowiekowi Stwórcy.

Głównym motywem projektu jest idea ochrony przyrody i dobrostanu ludzi, ich samokształcenie i zdobywanie samoświadomości poprzez naturę. Przebywanie w lesie, kontakt z naturą, malowniczość widoków ma być okazją do fotografowania i zarazem działaniem terapeutycznym.

Fotografia krajobrazowa to połączenie dokumentacji i twórczoścі. Jest ściśle powiązana z malarstwem, pozwala na kontemplację i sprawne utrwalanie tego, co nas otacza.

Autorka Олександра Федюшкіна / Ołeksandra Fediuszkina

WYSTAWA CZASOWA
Pałacyk Konopackiego