Przejdź do głównej zawartości strony

Zapraszamy na koncert muzyki włoskiej.

Katarzyna Gierla (sopran), Katarzyna Starzycka (fortepian) i Mateusz Zuzański (skrzypce) zaprezentują Państwu najpopularniejsze utwory muzyki włoskiej we własnych interpretacjach. W programie utwory A. Vivaldiego, G. Pucciniego, G. Donizettiego, V. Belliniego, pieśni neaopolitańskie i muzyka filmowa E. Morricone. Zapraszamy na chwilę relaksu we włoskim stylu.

Katarzyna Gierla – Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Olgi Popowicz. Koncertuje w Polsce i za granicą, biorąc udział w ciekawych międzynarodowych projektach artystycznych. Wielokrotnie zdobywała laury na krajowych oraz międzynarodowych konkursach wokalnych, m. in. w Krynicy Zdroju na Konkursie Wokalnym im. Jana Kiepury, czy w Kamieńcu Podolskim. Otrzymała również Nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego Ars Quaerendi w kategorii „Mistrz i Uczeń” – Wiesław Ochman i Katarzyna Gierla.

Mateusz Zuzański – Absolwent klasy skrzypiec prof. Franciszka Bartosika w Akademii Muzycznej w Łodzi. Doskonalił swe umiejętności pod kierunkiem prof. Joshuy Epsteina w Konserwatorium Narodowym w Sztrasburgu, studia ukończone z wyróżnieniem. Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, prowadzonych m. in. przez I. Wojciechowską, J. Kaliszewską, A. Kosteckiego, M. Wiengierowa, I. Gitlis i L. Kaplana.

Katarzyna Starzycka – Ukończyła studia w klasie fortepianu prof. Ewy Bukojemskiej w Akademii Muzycznej w Krakowie. Studia uzupełniała pod kierunkiem prof. Nancy Lee Harper w Universitate de Aveiro w Portugalii. W roli solistki i kameralistki występowała w kraju i za granicą, m. in. w Portugalii, Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Indonazji. Wielokrotnie nagradzana jako pianista – akompaniator towarzysząc śpiewakom i instrumentalistom podczas konkursów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej.

piątek
Pałacyk Konopackiego