Przejdź do głównej zawartości strony

Afroczytelnia to przestrzeń do dyskusji o literaturze tworzonej przez autorów i autorki z Afryki Subsaharyjskiej.

Rozmowa o książce  ma być pretekstem do  dyskusji i  refleksji. Szukamy niezafałszowanych obrazów, autentycznych przeżyć i poszerzania perspektywy.

Afroczytelnia #2 wyjątkowo będzie przede wszystkim spotkaniem z Autorem – nasz gość to Konrad Piskała – z wykształcenia geolog, z zawodu fotograf i niezależny dziennikarz. Zaprezentuje nam swoją najnowszą książkę – „Trzymaj się z dala, kochanie. Opowieść o miłości w Afryce Wschodniej”, która ukaże się 22 kwietnia br. nakładem Wydawnictwa Szczeliny.

Wobec tego jej lektura przed spotkaniem nie jest obowiązkowa 🙂

Kim jest autor?

Konrad Piskała to podróżnik, laureat kilku nagród dziennikarskich, jeden z czołowych polskich reporterów zajmujących się tematyką afrykańską. Jest autorem książek „Dryland” (Nagroda im. Beaty Pawlak 2015) i „Sudan. Czas bezdechu” wydanych przez W.A.B. Współpracował m.in. z „Tygodnikiem Powszechnym” i „Rzeczpospolitą”. Fotografie swojego autorstwa prezentuje w swoich mediach społecznościowych: @afrykaokiemreportera.

W roli prowadzącego spotkanie i moderatora: dr Marcin Krawczuk, adiunkt Katedry Języków i Kultur Afryki na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego

Afroczytelnia to inicjatywa Międzywydziałowego Koła Afrykanistycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Jest to przestrzeń do dyskusji o literaturze tworzonej przez autorów i autorki z Afryki Subsaharyjskiej.

czwartek
Pałacyk Konopackiego

W RAMACH CYKLU Miejsce Aktywności Lokalnej