Przejdź do głównej zawartości strony

„Praskie Plemię” to dwutygodniowe kolonie dla dzieci w Pałacyku Konopackiego, które odbyły się w ramach programu Lato w teatrze. Nasz projekt to połączenie kultury ukraińskiej i polskiej, przeszłości i teraźniejszości, fikcji i prawdy. Przybliżyliśmy dzieciom ukraińskim i polskim dawne zwyczaje, gwarę i muzykę podwórkową z Ukrainy i Warszawy.

Projekt był próbą zrozumienia mechanizmu powstawania społeczności: dzieci tworzyły społeczność opartą o wspólne wartości. Zachęciliśmy je również do wytworzenia własnego kodu kulturowego, zbudowania instrumentów muzycznych, zaprojektowania strojów. Głównymi metodami pracy były ćwiczenia i zabawy dramowe, w technice impro, taneczno‐ruchowe, praca głosem i słowem, a także ćwiczenia rytmiczne, muzyczne i logopedyczne.

O programie

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Więcej informacji na temat programu na: www.latowteatrze.pl