Przejdź do głównej zawartości strony
Dom Kultury Praga, ul. Dąbrowszczaków 2
zapisz się

Na warsztaty zapraszamy osoby dorosłe. Mile widziane osoby kontynuujące.

Podczas warsztatów uczestnicy skupiają się na pracy własnej, z coraz bardziej zaawansowaną formą i łączeniem technik. Realizujemy własne projekty, rzeźbimy. Osoby mające braki lub bardziej początkujące zapoznają się z całym procesem technologicznym wytwarzania przedmiotów ceramicznych. Warsztat obejmuje naukę ręcznego modelowania gliny (bez toczenia na kole) różnymi metodami oraz zdobienia – zaczynając od najbardziej podstawowych.
Kurs obejmuje zakres ceramiki I i II stopnia oraz w miarę zaawansowania grupy wprowadzamy stopień III i IV. Program nauczania i tempo pracy są dostosowywane do ogólnych możliwości i zaawansowania grupy.

UWAGA: tworzymy ceramikę fajansową (wypał w 1080 stopniach), zdobioną głównie angobami. W pracowni dostępne jest tylko szkliwo transparentne. Pozostałe materiały we własnym zakresie (szkliwa kolorowe, farbki podszkliwne i wszkliwne, tlenki, pigmenty itp.).

WSZYSTKIE PRACE WYKONANE NA ZAJĘCIACH NALEŻĄ DO KURSANTÓW.
Po zakończeniu kursu wybrane prace zaprezentujemy na wspólnej wystawie.
Warunkiem rozpoczęcia zajęć jest zebranie się minimalnej ilości osób w grupie.

Dni tygodnia Godziny Grupy wiekowe Opłata
Poniedziałek
18:00 - 20:00 dorośli
młodzież 15+
250 zł/m-c

Natalia Urbaniak

Grafik, ceramik. Związana z ceramiką od ponad 20 lat. Swoje doświadczenie zdobywała w pracowni Angoba (Dom Kultury OKO) oraz dodatkowych kursach i szkoleniach m.in. w Stowarzyszeniu Akademii Łucznica, Szkole ceramiki CERAMIQ. Wypały piecowe, jak i wypał tradycyjną techniką japońską RAKU. Kurs toczenia na kole. Kurs formierstwa, kurs porcelany. Rzeźbiarskie zajęcia plenerowe. Od 5 lat związana z Domem Kultury PRAGA, a od 3 lat prowadzi także własną pracownię ceramiczną. Pasjonuje się technikami graficznymi na ceramice (m.in. sitodruk, fotolitografia, cyjanotypia, łączenie technik) oraz ceramiczną kulturą Japonii.

Finalista konkursu Polskich Zakładów Porcelany Ćmielów na projekt serwisu kawowego w garniturze Pułaski – I miejsce. Nagroda: wdrożenie serwisu do produkcji.

Za zajęcia stałe możesz zapłacić:

  • przelewem – wpłat za zajęcia należy dokonywać na numer rachunku bankowego: Bank Pekao S.A 65 1240 1082 1111 0010 3160 4333
  • blikiem lub przez PayU – logując się na swoje konto w strefie zajęć i klikając przycisk „więcej” znajdujący się przy kursie. Zobaczysz wtedy harmonogram opłat.
  • w kasie Domu Kultury na ul. Dąbrowszczaków 2 i w Pałacyku Konopackiego.

Formularz zwrotu za zajęcia

Jesteśmy Ci coś winni? Wypełnij formularz zwrotu za zajęcia.

Formularz zwrotu