Przejdź do głównej zawartości strony
Środa / 17:45-18:45
Pałacyk Konopackiego, ul. Strzelecka 11/13
zapisz się

Muzyczna zerówka - to pełne zabawy i bajek warsztaty umuzykalniające przygotowujące do egzaminów wstępnych i do nauki w szkołach muzycznych. Z elementami gry na pianinie i z nauką nut przez zabawę! Rozbudź w dziecku pasję :)


Dzieci mają tylko jedną szansę w roku na egzamin do szkoły muzycznej, a ze względu na dużą liczbę chętnych i niewielką ilość dostępnych miejsc, przeważająca większość z nich nie może liczyć na przyjęcie do grona uczniów tych prestiżowych szkół. Dzieci nie mające żadnych, rzetelnych podstaw muzycznych, często nie potrafią na egzaminach np. „wskazać” dźwięku wysokiego i niskiego, nie rozumieją języka, którym operują egzaminatorzy, ani ich oczekiwań. Ta, jakże stresująca dla małych dzieci sytuacja, niejednokrotnie powoduje u dziecka „załamanie” i często niechęć do podjęcia kolejnych prób edukacji muzycznej.

Stąd pomysł na autorską zerówkę muzyczną, czyli roczny system nauczania, który poprzez zabawę będzie wprowadzał dzieci w trudny świat muzyki, w „matematyczne” zasady notacji muzycznej i zaznajomi je z abecadłem muzycznym. Zajęcia edukacyjno muzyczne będą prowadzone w oparciu o pedagogikę zabawy Janusza Korczaka i metodę nauki notacji muzycznej Lidii Bajkowskiej za pomocą personifikacji nut, zabawy i teatru.

Wyższe muzyczne wykształcenie prowadzącej oraz jej wieloletnia praca w Państwowej Szkole Muzycznej, w tym zasiadanie w komisjach egzaminujących kandydatów do szkoły muzycznej, gwarantują rzetelne i świadome przygotowanie dzieci.
Jednak przygotowanie dzieci do egzaminów jest tylko jednym z celów zerówki muzycznej – to także czas na obserwację dzieci i wyłanianie wśród nich talentów muzycznych, czas na rozbudzanie w nich zainteresowań muzycznych i przede wszystkim na mądry, wszechstronny rozwój przez zabawę, a poprzez dodanie do zajęć częstych elementów nauki gry na pianinie, to również czas na zweryfikowanie wyobrażeń dzieci o instrumencie muzycznym:)

Za wartość merytoryczną i realizację warsztatów odpowiada ich pomysłodawczyni Sylwia Karczewska – mgr sztuki, absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Instrumentalnym o specjalności: fortepian, była studentka Muzykologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pedagog z 28 letnim doświadczeniem kryjący się pod pseudonimem „Czarodziejka Muzyka.”
Jest certyfikowanym pedagogiem, który cytując Janusza Korczaka : nie wtłacza a wyzwala, nie ciągnie a wznosi, nie ugniata a kształtuje, nie dyktuje a uczy, nie żąda a zapytuje. Niezwykła kreatywność oraz niesamowite wręcz „ korczakowskie” podejście Pani Sylwii Karczewskiej do dzieci gwarantują wysoką jakość realizacji oferty.
Jednocześnie dając pewność, że będzie to w pełni wartościowe i profesjonalne wydarzenie powstałe z myślą o dzieciach i wynikające z szczerej troski o nie.

Dni tygodnia Godziny Grupy wiekowe Opłata
Środa
17:45 - 18:45 dzieci 5-9 lat
180 zł/m-c

Sylwia Karczewska

absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Instrumentalnym o specjalności: fortepian, była studentka Muzykologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, pedagog z 28 letnim doświadczeniem kryjący się pod pseudonimem "Czarodziejka Muzyka." Jest certyfikowanym nauczycielem Metody Bajkowskiej ( interdyscyplinarne nauczanie muzyki przy pomocy plastyki, teatru, personifikacji, a przede wszystkim zabawy ). Twórczyni Kursu video dla nauczycieli nauki gry na fortepianie - jak uczyć dzieci w wieku 4 - 7 lat metodą Lidii Bajkowskiej.
Przez 8 lat uczyła gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej w Kościanie. We współpracy z Szamotulski Ośrodkiem Kultury z sukcesem przybliżała dzieciom barwny świat muzyki i sztuki podczas dwóch cykli Niedzielnych Poranków Muzycznych ( 12 koncertów edukacyjnych opartych na dialogu dla dzieci od 3 roku życia) będąc jednocześnie ich autorką, pomysłodawczynią i głównym wykonawcą. Przez ostatnią dekadę zrealizowała dziesiątki autorskich propozycji edukacyjnych, w których spełniała się zarówno jako artysta jak i pedagog: wakacyjne warsztaty dla dzieci pt. Spotkanie z Czarodziejką Muzyką – czyli nauka gry na pianinie za pomocą muzycznych bajek; Jak się czesał Chopin? – czyli warsztaty muzyczne na wesoło, a w nich: ciekawostki, anegdoty, żarty i niesamowite historie z krainy muzyki, a także teleturniej „Jaka to melodia?” i nauka gry na byle czym; Mali Mozarci, czyli muzyczne misje z przygodami; Bajka o Instrumentach Muzycznych; Pląsy a nie dąsy, czyli zabawy ruchowe przy muzyce klasycznej; Zaczarowane Pianino, czyli bajkowe warsztaty muzyczne z elementami gry na pianinie; Brzdące do Muzyki ćwiczące; Poszukiwania Muzycznego Skarbu, czyli warsztaty pirackie; Teatr Marzeń Czarodziejki Muzyki i wiele, wiele innych...a wszystkie według własnych oryginalnych pomysłów i w oparciu o interdyscyplinarną naukę przez zabawę.

Za zajęcia stałe możesz zapłacić:

  • przelewem – wpłat za zajęcia należy dokonywać na numer rachunku bankowego: Bank Pekao S.A 65 1240 1082 1111 0010 3160 4333
  • blikiem lub przez PayU – logując się na swoje konto w strefie zajęć i klikając przycisk „więcej” znajdujący się przy kursie. Zobaczysz wtedy harmonogram opłat.
  • w kasie Domu Kultury na ul. Dąbrowszczaków 2 i w Pałacyku Konopackiego.

Formularz zwrotu za zajęcia

Jesteśmy Ci coś winni? Wypełnij formularz zwrotu za zajęcia.

Formularz zwrotu