Przejdź do głównej zawartości strony
Środa / 17:45-20:45
Dom Kultury Praga, ul. Dąbrowszczaków 2
zapisz się

Kurs rysunku i malarstwa przygotowujący do ASP i Liceum Plastycznego. Zajęcia dla tych szykujących się do egzaminów na uczelnie plastyczne, jak i też dla tych, którym nie wystarcza już szkicowanie z tyłu zeszytu na lekcjach, albo którzy chcieliby wrócić do dawno zapomnianej pasji.

Kurs obejmuje rysunek z modela, malarstwo, kompozycję, kolaż, prace przestrzenne i konceptualne, ćwiczenia oparte na egzaminach wstępnych na uczelnie plastyczne, korekty, przygotowanie teczek.

Poznajemy różne narzędzia, techniki, uczymy się o anatomii, przestrzeni, wykorzystywaniu różnych mediów, interpretowaniu rzeczywistości i używania wyobraźni tak, by uciec z kolein schematycznego myślenia.

Do dyspozycji jest biblioteczka książek i albumów o sztuce. Istotnymi elementami zajęć są dyskusje prowadzącego z poszczególnymi uczestnikami, jak i z całą grupą, wspieranie indywidualnych poszukiwań i przyjazna, inkluzywna atmosfera.

Warunkiem rozpoczęcia zajęć jest zebranie się minimalnej ilości osób w grupie.

Dni tygodnia Godziny Grupy wiekowe Opłata
Środa
17:45 - 20:45 dorośli
młodzież 14+
300 zł/m-c

Daniel Chmielewski

[1983], scenarzysta i rysownik komiksów oraz autor książek dla dzieci.
Twórca komiksów naukowych i dydaktycznych („Przygotowanie psychologiczne w piłce nożnej” — z Łukaszem Smolarowem i Pawłem Habratem, „Czarne fale. Jak radzić sobie z depresją” — scenariusz: Katarzyna Szaulińska, segment „Kacper” w antologii „Przerysowani, komiksowe opowieści o narkotykach”), jak również adaptacji literatury.
W 2018 roku ukazała się jego pełnometrażowa adaptacja powieści Olgi Tokarczuk „Anna In w grobowcach świata” pt. „Ja, Nina Szubur”, a w 2023 adaptacja „Antygony” Sofoklesa w ramach międzynarodowego projektu instytutów teatralnych w Polsce, Słowenii i Słowacji. „Podgląd” z jego scenariuszem i rysunkami Marcina Podolca został wydany we Francji pod tytułem „Voyeurs”, a „W głowie tłumaczy”, napisany przez tłumacza Tomasza Pindla i współrysowany m. in. z Jackiem Świdzińskim, w Niemczech ukazał się jako „Im Kopf der Übersetzerin”.
We współpracy z ilustratorem Maciejem Łazowskim wydał książkę dla przedszkolaków „Burze kuchenne i bestie bezsenne”, a z malarką Magdą Rucińską „Miasto Złotej”, która znalazła się na pokonkursowej liście bis Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY.
Od wielu lat prowadzi stałe zajęcia, cykle i pojedyncze warsztaty z narracji komiksowej dla dzieci, młodzieży i dorosłych na terenie całego kraju.

Za zajęcia stałe możesz zapłacić:

  • przelewem – wpłat za zajęcia należy dokonywać na numer rachunku bankowego: Bank Pekao S.A 65 1240 1082 1111 0010 3160 4333
  • blikiem lub przez PayU – logując się na swoje konto w strefie zajęć i klikając przycisk „więcej” znajdujący się przy kursie. Zobaczysz wtedy harmonogram opłat.
  • w kasie Domu Kultury na ul. Dąbrowszczaków 2 i w Pałacyku Konopackiego.

Formularz zwrotu za zajęcia

Jesteśmy Ci coś winni? Wypełnij formularz zwrotu za zajęcia.

Formularz zwrotu